Buluta Geçiş Hakkında Yanlış Bilinenler

Microsoft Office 365'e geçiş hakkında küçük ve orta ölçekli işletmelerin bilmesi gerekenler


Şirketlerin çoğu iş çevikliğine ihtiyaçları olduğuna karar verdi ve buluta geçişin getirdiği maliyet tasarruflarından yararlanmak istiyor. Ama İnternet'te birbiriyle çelişen sürüyle bilgi dolaşırken bu şirketlerin birçoğu, buluta geçmenin ne anlama geldiğini veya neleri beraberinde getirdiğini tam olarak anlamıyor. Uygulamaları barındırılan çözümlere taşımanın ilk adımı olarak Microsoft Office 365'i düşünen şirketler de benzer tutarsızlıklarla karşı karşıya kaldığından gerçeği kurgudan ayırmakta zorlanıyorlar. Örneğin bazı işletmeler, Office 365'in yalnızca Office'in tarayıcıdan erişilen bir sürümü olduğu gibi yanlış bir inanca sahipler.

Bu, Office 365 hakkında düzeltmek istediğimiz yanılgılardan yalnızca biri ve bu yanlış bilgi avcısı kılavuzu da işte bu nedenle size yardımcı olmak için hazırladık.Office 365'le kuruluşunuzu güçlendirme konusunu değerlendirirken gerçekleri bilmeniz gerekir. Bu gerçekleri bilmelisiniz. Doğru olduğunu düşünüyor olabileceğiniz, ama aslında doğru olmayan en önemli Office 365 İş bulut efsanelerinden dokuzunu öğrenmeye hazır mısınız? Okumaya devam edin.

 • YANLIŞ 1

  Office 365, bulutta çalışan Office araçlarından ibarettir ve onu ancak çevrimiçi olarak kullanabilirim.


  Office 365, bulut tabanlı bir üretkenlik hizmetleri paketidir ve şunları içerebilir:

  • Office 365 ProPlus veya Office 365 İş: Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Outlook ve OneNote gibi, bildiğiniz ve kullandığınız Office masaüstü istemcisinin yanında bunların hizmet olarak lisanslanmasının, dağıtılmasının ve güncelleştirilmesinin getirdiği ek avantaj. Bu uygulamalar cihazınıza yüklenir, dolayısıyla çevrimdışı olduğunuzda da kullanabilirsiniz. Üstelik verileri bulutta depolama seçeneğiniz de vardır.
  • İşbirliği, web siteleri, iş akışları ve kurumsal dosya eşitleme ve paylaşma için SharePoint Online ve OneDrive İş.
  • Ses, anlık mesajlaşma, toplantı ve iletişim durumu için Skype Kurumsal.Sosyal işbirliği için Yammer.
 • YANLIŞ 2

  Verilerimiz buluta taşınırsa işletmemiz artık kullandığımız teknolojiyi denetleyemez.


  Buluta geçtiğinizde, donanım bakımına ve yazılım güncelleştirmesine harcanan süre ve bunların neden olduğu dertler ciddi ölçüde azalır. Artık siz ve ekibiniz onarım servisi gibi çalışmak yerine işinize odaklanabilirsiniz. Kurumsal işlemleri iyileştirmeye ve çevik girişimler başlatmaya daha fazla zaman ayırabilirsiniz.Yatırım bütçenizin giderek daha büyük bir bölümünü e-posta depolama ve iş yükleri için sunuculara harcamak yerine, stratejik düşünebilir ve işletme yöneticilerini daha çevik bir yöntemle destekleyip ihtiyaçlarına daha hızlı yanıt verebilirsiniz.

 • YANLIŞ 3

  Verileri şirket içinde tutmak, bulutta tutmaktan daha güvenlidir.


  Büyüyen siber hırsızlık sorununu çözmek için bir grup kamu kurumu ve güvenlik uzmanından oluşturulan INVT/IP Küresel Konsorsiyumu'nun kurucusu Mark Anderson: "Şirket içi sistemlerinizin doğaları gereği buluttan daha güvenli olmadıkları gerçeği giderek açığa çıkıyor. Birçok şirket rutin olarak korsanların saldırısına uğruyor ve bundan haberleri bile yok" diyor.

  Güvenlik, bir uzmanlar ekibinin çalışmasını gerektiren tam zamanlı bir iş haline geldi ve mevcut az sayıda uzman çok yüksek maaşlarla çalışıyor. Güvenlik ihlallerini bertaraf etmek söz konusu olduğunda Microsoft, en iyi ve en parlak uzmanları çalıştırıyor ve çoğu şirketin hayal bile edemeyeceği bir ölçeğe sahip. trafik azaltma, ve birçok şirketin başarmak için gerekli kaynaklara sahip olmadığı düzeyde ihlalleri önleme, algılama ve azaltma süreçleri kullanır. Üstelik Microsoft Office 365 mali açıdan desteklenen yüzde 99,9 oranında çalışma süresi garantisi sağlar.